Çocuklarınızla Oynayabileceğiniz Oyunlar

Çocuklarınızla Oynayabileceğiniz Oyunlar

Çocuklarınızı yağmurlu bir günde nasıl oyalıyorsunuz? Sıkılmış çocuklar için evdeki aktiviteler nasıl olmalı? O zaman haydi bir bakalım;

Alfabe Oyunu

Bu oyunda amaç çocukların bildikleri oyunları ve aktiviteleri alfabetik olarak sıralaması ile oynanıyor ve oldukça eğlenceli. Çocukların kelime haznesi böyle genişliyor.

Kim Kimdir Oyunu

Bu oyun ile kartlara yazılı sorularla çocuklarınızın çeşitli tanınan isnanların özelliklerini sorgulamasını sağlıyorsunuz. Mesela ”James” kimdir,nedir,nerede yaşar şeklinde sorular soruyorsunuz ve çocuklarınız onları listeliyor.

İskambil Oyunları

Çocuklarınıza eğlenceli birkaç iskambil oyunu öğretmekten kimseye zarar gelmez. Örneğin; Onlara pişti oynamayı öğretin. Emin olun oldukça zevk alacaklardır.

Zar Oyunu

Bu oyunda ise zar attıkları zaman gelen numaraların toplanması ile gerçekleşiyor. Yani 5 tur sonunda en yüksel puana sahip olan kişi oyunu kazanıyor.

Araba Sayma Oyunu

Bu oyun aslında ev değil ama dışarıda araba gezilerinde oynanacak bir oyun. Bir yolculuk esnasında yolda gördükleri bir objeyi saymaları ile gerçekleşiyor. Amaç burda onalrı saymak. Mesela yolda kaç ağaç vardı? Kaç ev vardı? Diye devam eden bir oyun.

Matematik Oyunu

Bu oyunda amaç, sizin çocuklarınıza sorduğunuz işlemleri yaparak puan toplamaları ile gerçekleşiyor. Mesela onlara 1+5 kaç diye sorun ve her doğru cevap için 2 puan kazansınlar. 10 tur sonunda en yüksek puanı alan da oyunu kazansın.

Hatırlama Oyunu

Bu oyunda çocuğunuza bazı kartlar gösteriyorsunuz ve daha sonra o kartları hatırlamasını söylüyorsunuz.Mesela şu soruyu sorun ” Bir önceki kartta ne vard? Ne hatırlıyorsun?” diyerek bu şekilde sorular ile çocuğunuzun hafızası güçleniyor.

Parti Oyunu

Çocuğunuz ile evde küçük eğlenceli partiler düzenlemeye ne dersiniz? Böyle partiler ile hem siz hem onlar eğlenir.

Evet peki ya siz bunlardan hangisini deneyeceksiniz?

Diğer Sayfalar

Öksürüğünüzün nedeni?

Öksürüğünüzün Nedeni Öksürük ne zaman sadece öksürüktür? Öksürüğünüzün nedenini bulamıyor musunuz? Bu aralar zaman zaman öksürüyor ve özellikle birkaç haftadır devam ediyorsa sebebini araştırmalısınız. Soğuk algınlığı, alerji, sindirim sistemi rahatsızlıkları

Çocuklar İçin Suda Güvenliği Nasıl Sağlanmalı

Çocuklar İçin Suda Güvenliği Nasıl Sağlanmalı? Havuz Tehlikeli Midir? Çocuklar için suda güvenlik önlemleri hakkında kısa bilgileri derledik. Havuz kuralları var mıdır? Peki çocuklar havuza nasıl girmelidir. Bu yazımızda bunlardan bahsedeceğiz. 

Bayrampaşa Devlet Hastanesi

Bayrampaşa Devlet Hastanesi Kategori : Devlet Hastaneleriİlçe : BayrampaşaTelefon : 0212 567 67 74Adres : İsmetpaşa Mahallesi Kenar Sokak No:22 Bayrampaşa – İstanbul

DMCA.com Protection Status